Novinka

dámske hodinky ALEXANDER SHOROKOHFF KANDY DAFFODILS AS.KD01-LIL

luxusné dámske hodinky ALEXANDER SHOROKOHFF s automatickým náťahom, ručne maľovaným ciferníkom z prírodnej perlete a remienkom z pravej kože aligátora. Aj keď bolo vyrobených celkovo 13 kusov pre celý svet, každý jeden kus je jedinečný, nakoľko ho maľovala ľudská ruka.

4 990 € s DPH
Na sklade

+ -

Našli ste lepšiu cenu? Spravíme Vám ponuku

  • Doprava ZADARMO
  • doručenie do 24-hodín
  • vernostné zľavy
  • autorizovaný servis
  • autorizovaný predajca
  • náhradné diely

,

ŠPECIFIKÁCIA

--> puzdro rozmer: 41 x 41 mm 
              výška: 9 mm
              materiál: ušľachtilá oceľ, puzdro je z boku lemované troma drôtikmi: z 18 karátového ružového zlata
sklíčko:  zafírové s antireflexnou úpravou
zadný kryt: kovový s 4 rôznofarebnými presklenenými otvormi
ciferník: prírodná čierna perleť s olejomaľbou znázorňujúcou modré narcisi
vodotesnosť: 3 ATM
remienok: koža aligátora
farba remienka: modrá
typ zapínania: klasická pracka s gravírovaným logom AS
balenie: čierna lakovaná kazeta, záručná knižka s návodom
limitovaná edícia: 13 kusov

STROJČEK

kaliber: 2892.AS automatický náťah, rotor je ručne gravírovaný
priemer: 25,60 mm
výška: 3,60 mm
frekvencia: 28 800 kmitov za hodinu, 4 Hz
počet rubínových kameňov: 21
rezerva chodu: 47 hod.
funkcie: hodiny, minúty, sekundy, dátum

LEGENDA

Prvý krát použil Alexander Shorokhoff miniatúrnu maľbu pri modelov "Narcisy" (Daffodils)  a "Kytica" (Bouquet) a tak vznikli úžasné typicky ženské hodinky. Bledomodré narcisy až svietia na kontrastnom pozadí z čiernej prírodnej perlete. Ich nevinná beloba vyvoláva pocit nehy a melanchólie.

Miniatúrna maľba si vyžaduje výnimočne ostré oči a obratné ruky. Na vytvorenie jednej miniatúry maliar trávi v priemere 40 hodín pozorne pozerajúc cez lupu. Najprv si umelec vyberie potrebnú farebnú  paletu a pripraví si farby. K danému typu maľby sa používa špeciálny štetec z chĺpkov kuny. K dokončeniu maľby je potrebných 10 až 20 takýchto štetcov. Najprv sa rovnomerne nanesie základná farba, aby sa neligotala perleť.  Potom sa primiešávajú ďalšie farby, aby bola dosiahnutá potrebná gradácia a jemné otiene farieb. Nanáša sa množstvo veľmi tenkých vrstiev, ale konečná hrúbka nanesenej farby nedosahuje ani päť stotín milimetra. Malý umelecký výtvor sa musí niekoľkokrát dať do pece, aby sa vysušila každá vrstva farby. Na vysušenie farby je potrebných 30 až 60 minút pri teplote 100 °C. Hotové dielo sa potom tepelne spracuje v peci  na dobu 5 hodín. Potom sa na celý povrch ciferníka nanesie jemná vstva laku a dá sa na 24 hodín sušiť do pece.

Alexander Shorokhoff sa rozhodol vložiť tento malý umelecký výtvor do avantgardného štvorcového puzdra modelovej rady KANDY, čím mu poskytol dostatočný priestor, aby moho vyniknúť v plnej svojej kráse. Na zadnom kryte sú štyri otvory vyplnené rôznofarebným sklom, cez ktoré je vidieť spoľahlivý strojček ETA 2892 s ručne vygravírovaným a zdokonaleným rotorom. Vedúcu úlohu tu však zohráva ručne vyrobený umelecký ciferník.

NÁVOD

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.