pánske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF model SQUARE&ROUND AS.SR01-5

Elegantné pánske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF s originálnym mechanickým strojčekom s ručným náťahom a funkciou chronografu. Ide o známy ruský chronograf POLJOT 3133 v špeciálnej úprave hodinárskej manufaktúry ALEXANDER SHOROKHOFF s ručne gravírovaným strojčekom. Limitovaná edícia 30 kusov vyrobená na počesť 30. výročia Art on the Wirst.

2 990 € s DPH
Na sklade

Našli ste lepšiu cenu? Spravíme Vám ponuku

  • Doprava ZADARMO
  • doručenie do 24-hodín
  • vernostné zľavy
  • autorizovaný servis
  • autorizovaný predajca
  • náhradné diely

ŠPECIFIKÁCIA

--> puzdro  priemer: 44,5 x 44,5 mm 
              výška: 14,75 mm
              materiál: ušľachtilá oceľ
sklíčko:  zafírové (predné aj zadné)
zadný kryt: priehľadný
ciferník: zelený s anticky-bielym vnútorným kruhom a bočnými ciferníkmi
indexy: strieborné
vodotesnosť: 3 ATM
remienok: vyrobený z pravej kože aligátora z kontrolovaného chovu
šírka remienka: 22 mm
farba remienka: zelená
typ zapínania: klasická oceľová pracka
s gravírovaným logom AS
balenie: čierna lakovaná kazeta, záručná knižka s návodom

STROJČEK

kaliber: POLJOT 3133 v špeciálnej úprave hodinársksej manufaktúry ALEXANDER SHOROKHOFF ručný náťah s chronografom, jednotlivé diely sú ručne gravírované a opracované
priemer: 31 mm
výška: 7,35 mm
počet rubínových kameňov: 23
rezerva chodu: 42 hod. (36 hod. pri spustenom chronografe)
funkcie: hodiny, minúty, sekundy - centrálna hodinová a minútová ručička a bočná sekundová ručička (malý ciferník v polohe 9 hod.), 30-minútový chronograf s funkciou sčitovania - centrálna sekundová ručička chronografu a bočná minútová ručička chronografu (bočný ciferník v polohe 3 hod.),

dátum: jednoduchý bez rýchleho nastavenia, indikácia dní v mesiaci

LEGENDA

ČO SPÁJA GOETHEHO A KANDINSKÉHO?

Farba priťahuje, spája a inšpiruje. Je príťažlivá pre mnohých maliarov, filozofov, básnikov, spisovateľov... Inšpirovali sa ňou aj Kandinský a Goethe, ktorí si dokonca vytvorili vlastnú teóriu farieb. Hlboké cítene farieb, filozofické vnímanie farieb, ale aj ich prepojenie s tvarmi a vôňami, preslávili učenie týchto známych osobností. Teraz to považujeme za kultúrne dedičstvo.

Alexander Shorokhoff sa tiež nechal inšpirovať farbami ale aj geometrickými tvarmi pri tvorbe nového modelu Square&Round. Sýte farby ciferníkov  vytvárajú subjektívny pocit pohody. Hodinky sú oveĺa viac než len hodinky. Sú to umelecké predmety na zápňstí a posilňujú vnímanie farebných dojmov. Ale p. Shorokhoff ide ďalej. Vytvára farebné kontrasty: čierna a červená, zelená a béžová, čierna a béžová, šedá a čierna. Niekedy farby spolu ladia a niekedy aj provokujú. Ale to všetko je súčasťou plánu - vytvoriť vzrušujúce umelecké hodinky.

farby sú jednoznačne dominantnou črtou nového modelu Square&Round. Červená bola skombinovaná s tmavším a výraznejším, avšak stále teplým odtieňom, zelená s šťavnatejším odtieňom a sivá s kovovou studenou farbou. Čierna zostáva prízemná a vážna. Zodpovedajúce kontarstné farby pre modely sú svetlá a tmavá. Vzniká tak nielen farebný, ale aj pocitový kontrast.V tomto prípade opačné odtiene teplej a studenej farby nevytvárajú protiklad, ale sú vo vzájomnom súlade a dopĺňajú sa. Dôležitosť tohto modelu zvýrazňuje masívny tvar hranatého puzdra. Rohy puzdra sú však zaoblené, čím sa zmäkčuje masívny vzhľad hodín.

NÁVOD

Pridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.