pánske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF model LOS CRANEOS AS.DT02-1

dizajnové pánske hodinky ALEXANDER SHOROKHOFF s automatickým náťahom a funkciou duálneho času, ktorá nie je riešená ako funkcia jedného strojčeka, ale v puzdre hodín sú uložené strojčeky dva. Ozdobou hodín je ciferník, na ktorom sú ručne gravírované lebky, takže každý jeden kus hodín je jedinečný. Model je vyrobený v limitovanej edícii 47 kusov.

3 550 € s DPH
Na sklade

+ -

Našli ste lepšiu cenu? Spravíme Vám ponuku

  • Doprava ZADARMO
  • doručenie do 24-hodín
  • vernostné zľavy
  • autorizovaný servis
  • autorizovaný predajca
  • náhradné diely

,

ŠPECIFIKÁCIA

puzdro rozmer: 46,5 mm
              výška: 12,5  mm
              materiál: ušľachtilá oceľ
sklíčko:  zafírové s antireflexnou úpravou
zadný kryt: 2 priehľadné otvory, zafírové sklo
ciferník: dva bočné ciferníky, ciferník v polohe 4 hod. ukazuje hlavný čas, má lakovanú čierno-bielu hodinovú a minútovú ručičku a šedú sekundovú ručičku, Ciferník  v polohe 10 hodín ukazuje duálny čas a má čierno-bielu lakovanú hodinovú a minútovú ručičku.
farba ciferníka: čierna s nitovaným vzorom a ručne gravírovanými dvomi lebkami.
vodotesnosť: 5 ATM
remienok: pravá pštrosia koža
farba remienka:  čierna
typ zapínania: klasická pracka s gravírovaným logom AS
balenie: čierna lakovaná kazeta, záručná knižka s návodom.
limitovaná edícia:47 kusov

 

STROJČEK

kaliber: 2 strojčeky kal. 2671.AS automatický náťah, s ručne gravírovaným rotorom
priemer: 17,20 mm
výška: 4,80 mm
frekvencia: 28 800 kmitov za hodinu, 4 Hz
počet rubínových kameňov: 25
rezerva chodu: 42 hod.
funkcie: hodiny, minúty, sekundy, dátum, dualtime. Ciferník v polohe 4 hod. ukazuje hlavný čas, ciferník v polohe 10 hod. ukazuje duálny čas.

korunka: 3 polohy, 1 - ručný náťah, 2 - nastavenie dátumu, 3 - nastavenie času

LEGENDA

Revolučné nálady zasiahli začiatkom 20. storočia aj Mexiko, a to nielen spoločnosť, ale aj umenie. Diego Rivera, José Clemente Orozco, David Siqueiros a Frida Kahlo sa stali hlavnými predstaviteľmi revolučnej mexickej maĺby a získali svetovú slávu.
Alexander Shorokhoff počas svojej cesty po Mexiku navštívil rôzne múzeá a miesta, kde pracovala a žila Frida Kahlo, obdivuhodná žena a maliarka. Originalita, živé farby  a obrovská vnútorná sila jej obrazov ako aj dramatický život plný bolesti a vášne silno  zapôsobili na A. Shorokhova. Pod vplyvom jej emocionálnych a živých obrazov  sa zrodila myšlienka vytvoriť nový model hodín. Jeho hlavným motívom sú dva prvky: dve lebky a šípy - kovové aplikácie pyramídového tvaru s ostrým hrotom, predstavujúce život Fridy naplnený krutou  bolesťou a jej neustály boj so smrťou. Lebky sa nachádzajú v mnohých jej obrazoch pripomínajúc tak neustálu prítomnosť smrti v jej živote. Symbol lebiek je hlboko zakorenený v mexickej kultúre a predstavuje neustály boj o život alebo smrť. Kovové hroty symbolizujú ostrú bolesť, ktorá jej ako ostré šípy prenikala telom. Počas dní strávených v nemocnici bojujúc o život prišla k rozhodnutiu maľovať a práve maĺovanie je potom pomáhalo zabúdať na bolesť.
Model Los Craneos má funkciu duálneho času a každá lebka predstavuje bočný ciferník, ukazujúci buď hlavný čas (v polohe 4.hodín), alebo duálny čas (v polohe 10 hodín). Použité su dva strojčeky s automatickým náťahom, ktoré su viditelné cez sklenené otvory na zadnom kryte. Rotor každého strojčeka je ručne gravírovaný.
Lebky sú ručme gravírované, a preto je každá lebka na ciferníku trochu iná a jedinečná, ako to už býva pri ručnej práci. Tým sa stáva každý kus originálnym a neopakovateľným exemplárom.
Model je limitovaný v počte 47 kusov, pretože práve toľko rokov žila Frida.

NÁVODPridať do wishlistu

Ak chcete pridať produkt do wishlistu, musíte sa najskôr Prihlásiť.